Muzeum Kowalstwa
Wojciechów w to malownicza wieś położona na szlaku turystycznym Lublin, Nałęczów, Kazimierz Dolny. Od 1993 r. istnieje tu jedyne Polsce Muzeum Kowalstwa. Zajmuje najwyższą kondygnację szesnastowiecznej Wieży Ariańskiej.
Znajduje się tu ponad 1000 eksponatów sztuki kowalskiej z kraju i zagranicy. Można tu zobaczyć w pełni wyposażoną, starą kuźnię z paleniskiem, kowadłem, miechem kowalskim poruszanym ręcznie i wszystkimi narzędziami, które kowal wykorzystywał w swojej pracy. Goście mogą tu zagrać marsza kowalskiego na kowadle, zaostrzyć siekierę na ręcznej szlifierce, posłuchać opowieści o pracy kowala i dowiedzieć się dlaczego podkowa przynosi szczęście.
       Kowal zawsze świadczył usługi dla ludzi trudniących się rolnictwem. W Muzeum zebrane są metalowe wyroby użytkowe – grace, motyki, kosy, sierpy, topór ciesielski lewostronny, przyrząd do mierzenia długości obręczy kół oraz wasąg i drewniane brony. Każda z tych rzeczy wykonana ręcznie, charakterystyczna dla regionu z którego pochodzi, często podpisana znakiem kowala.
   Muzeum posiada bogatą kolekcję wyrobów artystycznych kilkudziesięciu kowali polskich, węgierskich i białoruskich. Są to głównie prace konkursowe, wykonywane podczas Ogólnopolskich Spotkań Kowali, Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich oraz Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej. Wyroby te powstały za pomocą tradycyjnych technik kowalskich, z zachowaniem cech regionalnych.
Zbiory Muzeum z roku na rok stają się bogatsze i bardziej atrakcyjne. W ciągu blisko 40 lat działalności Muzeum zgromadziło niezwykle ciekawe kolekcje kutych: krat, krzyży, zestawów kominkowych, wieszaków, świeczników, podstawek na butelki, wiatrowskazów, szyldów reklamowych, lamp, żyrandoli, kwietników oraz krzeseł.
Oprócz tradycyjnych wyrobów artystycznych znajdują się tu również wyroby niezwykłe: żelazny pas cnoty, repliki broni średniowiecznej, patera na owoce wykonana przez kobietę, zegar słoneczny i wiele innych ciekawych prac.
       Muzeum spełnia ogromna rolę w edukacji regionalnej. Pobyt w nim, to lekcja historii kowalstwa polskiego, jego przeobrażeń, zanikających tradycji.