Targi Sztuki Kowalskiej
Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej organizowane są w Wojciechowie od 2001 r w lata nieparzyste, naprzemiennie z Ogólnopolskimi Spotkaniami Kowali. Impreza sworzona została w związku z narastającą potrzebą promocji kowalstwa, poszerzania rynku zbytu na kowalskie wyroby artystyczne i użytkowe.  Podczas imprezy mistrzowie kowalstwa z różnych regionów Polski oraz z krajów ościennych, na specjalnie zorganizowanych stoiskach promują i sprzedają swoje wyroby. Uczestniczą w niej także firmy świadczące usługi komplementarne do kowalstwa artystycznego.
Kowale uczestniczą w Sympozjum podczas ktorego omawiane sa tematy dotyczące problemów z jakimi sie spotyka kowal – tworca, a także organiozowane są pokazy dawnych technik kowalskich np. wykonywania tradycyjnych narzędzi kowalskich.
Targom towarzyszy pokaz kucia, podczas którego mistrzowie kowalstwa wykonują prace na dowolny temat, poprzez które w jak najlepszym stopniu mają zaprezentować potencjalnemu klientowi swoje umiejętności. Podczas Targów osoby zainteresowane sztuką kowalską, mogą nie tylko obserwować kilkudziesięciu mistrzów przy pracy, ale przede wszystkim z szerokiej gamy wyrobów wybrać te, które najbardziej odpowiadają ich oczekiwaniom i gustom. Prace wykonane podczas pokazu kucia są oceniane w konkursie Nagrodę Kowali Polskich.
Imprezom towarzyszy wystawa wyrobów kowalskich, kiermasz sztuki ludowej, występy zespołów folklorystycznych i gwiazd estrady. Wyroby kowalskie wykonane podczas imprez są eksponowane w Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie