Tomasz Peplinski

Kuźnia Aries Tomasz Peplinski Jędrzejewo 37, 86-141 Lniano woj. kujawsko-pomorskie
Pozostańmy w kontakcie
880 701 268; 602 531 556

Pierwsze próby związane z kowalstwem podjąłem w 2011 roku. Wtedy wyremontowałem kuźnię, w której całe życie pracował pradziadek żony.

Jestem samoukiem ale korzystałem z rad i wskazówek uznanych mistrzów, podczas spotkań z nimi w ramach konkursów i plenerów.

Kowalstwo traktuję głównie  hobbystycznie ale prowadzę działalność z tym związaną. Dzięki temu mogę podejmować również zlecenia. Stawiam na tradycyjne techniki kowalskie. Uważam, że tak wykonane przedmioty charakteryzują się autentycznością i niepowtarzalnością.

Staram się uczestniczyć w turniejach, konkursach i spotkaniach kowalskich – między innymi w Legnicy, Wojciechowie i Swołowie. Aktywnie biorę udział w dyskusjach w ramach Forum Kowalskiego.

Chętnie biorę udział w pokazach kowalskich organizowanych przy okazji imprez plenerowych typu dożynki, festyny, festiwale tematyczne. Mogę przyjechać z potrzebnym sprzętem (kowadła, paleniska, itp.) Zapraszam też do swojej kuźni na pokazy kowalskie. Przyjmę wycieczki szkolne, grupy zorganizowane ale też indywidualnych zainteresowanych.

Tomasz Peplinski
Kuźnia Aries
Jędrzejewo 37
86-141 Lniano
woj. kujawsko-pomorskie
tel. 880 701 268
tel. 602 531 556
e-mail: pw.aries@wp.pl
http://www.kuzniaaries.jcom.pl/

 

www.kuzniaaries.jcom.pl