Szostak Zbigniew

Środkowa 3,
09-100 Płońsk woj.mazowieckie
Pozostańmy w kontakcie
tel. (23) 662 74 01
tel. kom 501 452 789

Człowiek renesansu

Zbigniew Szostak z Szerominka pod Płońskiem to prawdziwy człowiek renesansu – rolnik, ogrodnik, kowal, mechanik, ślusarz i konstruktor w jednej osobie. Jest też pewnie jedynym gospodarzem w kraju, który sam zaprojektował i własnoręcznie zbudował cały swój park maszynowy. W jego kuźni powstały już trzy traktory i przyczepa, które wyśmienicie zdały polowe egzaminy.

 

Kowalstwo

Kowalstwem zajmuje się od 1992 r. Wykonuje świeczniki, żyrandole, klamki, balustrady, ogrodzenia, łańcuchy ozdobne, krzyże, dzwonnice, a także zamknięcia do bram i krat. Sprosta każdemu, nawet bardzo nietypowemu zamówieniu.

SPRZEDAM LICENCJE. WYRÓB W METALU DWA RÓŻNE WZORY ZASTRZEŻONE W URZĘDZIE PATENTOWYM RP .Wp 17842 LAMPA ZNICZ I Wp.15992 OBUDOWA TERMOMETRU W SZEŚCIU WZORACH. OCHRONA PRZEZ 25 LAT POMOGĘ URUCHOMIĆ PRODUKCJE 5 ZŁ OD SZTUKI.

Pan Zbigniew jest absolwentem Technikum Mechanizacji. Długo pracował w Państwowym Ośrodku Mechanizacji, potem otworzył własny warsztat ślusarski. W 1986 r. zbudował mały traktor i przyczepkę, które zaprezentował na wystawie w Poświętnem, gdzie zdobył I nagrodę. Ma na swoim koncie również nagrodę Złoty Pomysł „złotej rączki”. Kilkanaście lat pracy w zawodzie ślusarza dało mu solidne podwaliny do pracy kowalskiej. Z czasem zgłaszało się do niego coraz więcej klientów, których wymagania znacznie wykraczały poza pracę ślusarską.

Prace Pana Zbigniewa wystawione były w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. W roku 2004 po raz pierwszy uczestniczy w Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali w Wojciechowie. Pan Zbigniew jest również czynnym członkiem Stowarzyszenia Twórców Ziemi Płońskiej Art Płona.

Szostak Zbigniew
SZEROMINEK ul. Środkowa 3, 09-100 Płońsk
woj.mazowieckie
tel. (023) 662 74 01
tel. kom501 452 789
e-mail: zbyszekkowal@wp.pl