Leszek Hejno

ul. Wapienna 17/1
40-609 Katowice
Pozostańmy w kontakcie
tel. 695 555 470

Leszek Hejno pochodzi z Katowic. W 2007 ukończył szkołę średnią o profilu technik poligraf, jednak postanowił, że zajmie się zawodem, który pasjonował go od lat. W 2002 rok był początkiem jego przygody z kowalstwem, rok później wybudował małą kuźnię, w której samodzielnie zgłębiał tajniki zawodu. Uzupełnieniem jego wiedzy było ukończenie Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich w Wojciechowie w 2010 roku. W 2012 otworzył firmę Kuźnia Katowice, a także zdał egzamin czeladniczy z wyróżnieniem.

Zajmuje się wyrobami wykonanymi tradycyjnymi metodami kowalskimi. Produkty te wykonywane są ręcznie, z bardzo dużą starannością i dbałością o detale, co powoduje, że stają się jedyne i niepowtarzalne.

wyroby: balustrady, bramy, płoty, galanteria ozdobna, meble wewnętrzne i zewnętrzne, kominki, lampy, żyrandole, grille, różnego rodzaju kute noże myśliwskie i kolekcjonerskie wykonywane ze stali węglowej, nierdzewnej i damasceńskiej

Choć Leszek Hejno karierę kowalską rozpoczął niedawno jego talent doceniony został już wielokrotnie. Sukcesem było zdobycie nagrody w konkursie kucia artystycznego podczas Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej Wojciechów 2013 oraz  wyróżnienia w konkursie kowalstwa artystycznego podczas XV Ogólnopolskich Spotkań Kowali Wojciechów 2014.

Leszek Hejno
ul. Książęca 27
40 – 725 Katowice
tel. 695 555 470
e-mail: kuznia.katowice@gmail.com

www.kuzniakatowice.pl