Ruszyły Jesienne Warsztaty Kowalskie Wojciechów 2017

11 września 2017

Ruszyły Jesienne Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie. W dniach 10 – 15 września 12 młodych  kowali będzie uczyć się zaawansowanych technik kowalskich pod kierunkiem doświadczonych mistrzów.

Warsztaty rozpoczęły się spotkaniem uczniów i mistrzów z organizatorami i przedstawicielami Rady Gminy Wojciechów. Po omówieniu programu i spraw organizacyjnych, świąteczną niedzielę poświęcono na wykłady teoretyczne na temat pracy z grupą wycieczkową w kuźni oraz zasad bezpieczeństwa na przykładzie zagród edukacyjnych, poparte prezentacją.

Następnie wszyscy udali się do Muzeum Kowalstwa, gdzie zapoznali się z motywami roślinnymi i zoomorficznymi zdobiącymi zgromadzone wyroby. Wszystko po to, aby ułatwić młodym kowalom zaprojektowanie pracy wspólnej, która ma łączyć w sobie kute elementy flory i fauny.  Wspólną decyzją mistrza Stanisława Wozowicza oraz młodych kowali podczas Warsztatów powstanie kute drzewo wysokości ok 4 m, które zdobić będzie otoczenie Wieży Ariańskiej. Zapraszamy do oglądania kowali przy pracy codziennie w godz. 8 – 18 na placu przy Wieży.