VI Plener Kowalski Swołowo 2017

28 lipca 2017

W dniach 4 – 6 lipca kuźnia Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie będzie gościć około 30 kowali z całej Polski.
Przez 3 dni muzealna kuźnia stanie się najgorętszym miejscem na Pomorzu. Podczas VI Pleneru Kowalskiego oprócz pokazu pracy kowali, będzie można zobaczyć przywiezione przez nich wyroby kowalstwa artystycznego. Pokazom towarzyszyć będą stoiska rękodzielników. W niedzielę, na zakończenie pleneru, w ogrodzie Muzeum uruchomiony zostanie ruszt, który kowale wykonają podczas imprezy jako pracę wspólną. Organizatorzy zapraszają również do wypróbowania najsmaczniejszych, regionalnych potraw. Zwiedzający będą mogli zakupić lokalne kiełbasy oraz kaszanki i własnoręcznie upiec na ruszcie.
Pracownicy Muzeum oraz kowale zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyką kowalstwa. To jedna z nielicznych okazji w roku, gdzie w jednym miejscu gromadzi się tylu pasjonatów sztuki kowalstwa. Jest to także okazje do wspólnych spotkań i rozmów z uczestnikami pleneru.

Miejsce – kuźnia należąca do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.
Organizatorzy: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie – Oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Stowarzyszenie Forum Kowalskie.

Polecamy i zapraszamy

więcej na facebook