Kowalstwo to nasz zawód i pasja

10 maja 2017

Stowarzyszenie Kowali Polskich, otrzymało dofinansowanie z Zarządu Województwa Lubelskiego na realizację zadania pn. „Kowalstwo to nasz zawód i pasja”. W ramach projektu Stowarzyszenie Kowali Polskich aktywnie włączy się w organizację Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie. Realizując cele wspierania unikalnego i zanikającego zawodu jakim jest kowalstwo ludowe i artystyczne, zorganizuje „Pokaz tradycyjnego odlewania żeliwa i metali kolorowych”. W ramach pokazu fachowcy, którzy na co dzień zawodowo zajmują się odlewnictwem artystycznym i użytkowym, zaprezentują wykonywanie form odlewniczych z różnych surowców, przygotują matrycę, a następnie odleją pamiątkowy medal okolicznościowy z imprezy.

 

Stowarzyszenie zajmie się promocją pokazu poprzez druk ulotek reklamowych i zamieszczenie informacji na swojej stronie, a także na portalu społecznościowym facebook. Zapewni służby porządkowe oraz osoby pilnujące maszyny i urządzenia potrzebne do pokazu. Zorganizuje i opłaci również noclegi i wyżywienie dla ekipy wykonującej pokaz.
Kolejnym zadaniem ramowym projektu będzie ujednolicenie stroju członków Stowarzyszenia Kowali Polskich poprzez zakup koszulek okolicznościowych z logo imprezy oraz z wyraźnym logo Stowarzyszenia. Dodatkowym elementem identyfikacyjnym będą wykonane w ramach projektu haftowane naszywki z logo Stowarzyszenia, które będą mocowane do skórzanych fartuchów kowalskich, nakryć głowy czy innych elementów stroju, w którym kowale wykonują pokazy kucia. Przyczyni się to do promocji Stowarzyszenia jak również do lepszej identyfikacji osób do niego należących.
Stowarzyszenie w ramach projektu zorganizuje również Konkurs o Nagrodę Kowali Polskich, w którym jury złożone z członków Stowarzyszenia wybierze najlepszą pracę wykonaną podczas Targów.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.